Kalenteri

Tulevat seurat ja tapahtumat löytyvät kalenterista. Klikkaa tapahtuman nimeä, niin saat siitä lisätietoa kuten osoitteen ja keston.

Kuukausikalenteri

ma ti ke to pe la su
1
Siirin pk, taloilta 17.00
Siirin pk, taloilta
loka 1 @ 17.00 – 19.30
 
Sisarilta 18.30
Sisarilta
loka 1 @ 18.30
Lisätietoja päivitetään myöhemmin.
2
Seurat 18.30
Seurat
loka 2 @ 18.30 – 19.30
 
4
Raamattuluokka 19.00
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
loka 4 @ 19.00 – 20.30
 
5
Nuorten Ilta 19.00
Nuorten Ilta @ Vähäsöyrinki
loka 5 @ 19.00 – 20.00
 
6
Pyhäkoulu 11.30
Pyhäkoulu @ Myllyniemi, Hml
loka 6 @ 11.30 – 12.00
 
Kahden puheen seurat ja iltakylä 16.00
Kahden puheen seurat ja iltakylä
loka 6 @ 16.00 – 19.00
Kolehti SRK:n avustusrahastoon
7
8
Nähdään taas-kerho 13.00
Nähdään taas-kerho
loka 8 @ 13.00
Vierailu Lempäälän ry:lle, Erkki Alasaarela kertoo luonnon ihmeistä. Lähtö omalta Ry:ltä klo 13.
9
Seurat 18.30
Seurat
loka 9 @ 18.30 – 19.30
 
11
Raamattuluokkaikäisten iltakylä perheissä 19.00
Raamattuluokkaikäisten iltakylä perheissä @ 3-4 lk: Vinkki, 5-6 lk: A&A Leppänen, 7-9 lk: Nurkkala
loka 11 @ 19.00 – 20.30
 
12
Lapsiparkki 12.00
Lapsiparkki
loka 12 @ 12.00 – 15.00
 
13
Pitäjäseurat Tyrvännön kirkossa 16.00
Pitäjäseurat Tyrvännön kirkossa @ Tyrvännön kirkko
loka 13 @ 16.00 – 17.00
 
Seurat 16.00
Seurat
loka 13 @ 16.00 – 17.00
 
Seurat 17.30
Seurat
loka 13 @ 17.30 – 18.30
 
14
15
16
Kotiseurat 18.30
Kotiseurat @ Pigg
loka 16 @ 18.30 – 19.30
 
18
19
20
Pyhäkoulu 11.30
Pyhäkoulu @ Koivu M&J, Lammi
loka 20 @ 11.30 – 12.00
 
Seurat 16.00
Seurat
loka 20 @ 16.00 – 17.00
 
Seurat 17.30
Seurat
loka 20 @ 17.30 – 18.30
 
22
23
Seurat 18.30
Seurat
loka 23 @ 18.30 – 19.30
 
24
25
Raamattuluokka 19.00
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
loka 25 @ 19.00 – 20.30
 
26
Nuorten Ilta 19.00
Nuorten Ilta @ RY
loka 26 @ 19.00 – 20.00
 
27
Pyhäkoulu 11.30
Pyhäkoulu @ Tuomela O&A, Renko
loka 27 @ 11.30 – 12.00
Seurat 16.00
Seurat
loka 27 @ 16.00 – 17.00
 
Seurat 17.30
Seurat
loka 27 @ 17.30 – 18.30
 
29
30
Seurat 18.30
Seurat
loka 30 @ 18.30 – 19.30
 
31

Lista

loka
20
su
Pyhäkoulu @ Koivu M&J, Lammi
loka 20 @ 11.30 – 12.00
Seurat
loka 20 @ 16.00 – 17.00
Seurat
loka 20 @ 17.30 – 18.30
loka
21
ma
Varainhankintatoimikunnan kokous
loka 21 @ 18.00 – 20.00
loka
23
ke
Seurat
loka 23 @ 18.30 – 19.30
loka
25
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
loka 25 @ 19.00 – 20.30
loka
26
la
Nuorten Ilta @ RY
loka 26 @ 19.00 – 20.00
loka
27
su
Pyhäkoulu @ Tuomela O&A, Renko
loka 27 @ 11.30 – 12.00
Seurat
loka 27 @ 16.00 – 17.00
Seurat
loka 27 @ 17.30 – 18.30
loka
28
ma
Diak.tmk kokous
loka 28 @ 18.00 – 21.00
loka
30
ke
Seurat
loka 30 @ 18.30 – 19.30
marras
2
la
Pyhäinpäivän seurat
marras 2 @ 16.00 – 17.00
Pyhäinpäivän seurat
marras 2 @ 17.30 – 18.30
marras
3
su
Pyhäkoulu rauhanyhdistyksellä @ Lumitähdenkatu 2
marras 3 @ 11.30 – 12.00
Ruokailu
marras 3 @ 11.30 – 12.30
Kahden puheen seurat
marras 3 @ 12.30 – 14.00
marras
6
ke
Seurat
marras 6 @ 18.30 – 19.30
marras
8
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
marras 8 @ 19.00 – 20.30
marras
9
la
Nähdään taas-kerho
marras 9 @ 13.00

Aiheena Jeesuksen opettamat rukoukset ja rukoileminen.

Nuorten Ilta @ Koivu
marras 9 @ 19.00 – 20.00
marras
10
su
Seurat
marras 10 @ 16.00 – 17.00
Seurat
marras 10 @ 17.30 – 18.30
marras
13
ke
Seurat
marras 13 @ 18.30 – 19.30
marras
15
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
marras 15 @ 19.00 – 20.30
marras
16
la
Lapsiparkki
marras 16 @ 12.00 – 15.00
Alueellinen miestenilta Hämeenlinnan ry:llä
marras 16 @ 18.00

Alueellinen miestenilta: Hämeenlinna, Hyvinkää sekä Forssa-Loimaa

Maittava illallinen
Alustus, Janne Alakärppä, ”lapset tuovat elämää, riemua keskellemme”
Jälkiruokakahvit

Ennakkoilmoittautuminen

marras
17
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilm myöhemmin
marras 17 @ 11.30 – 12.00
Pitäjäseurat Tuuloksen kirkossa @ Tuuloksen kirkko
marras 17 @ 16.00 – 17.00
Seurat ja julkaisuilta
marras 17 @ 16.00 – 17.00
Seurat
marras 17 @ 17.30 – 18.30
marras
20
ke
Kotiseurat
marras 20 @ 18.30 – 19.30
marras
22
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
marras 22 @ 19.00 – 20.30
marras
23
la
Nuorten Ilta @ RY
marras 23 @ 18.00 – 19.00
marras
24
su
Pyhäkoulu @ Ahvenjrvi S&V. Virala
marras 24 @ 11.30 – 12.00
Iltakirkko ja ehtoollinen Hämeenlinnan kirkossa
marras 24 @ 17.00 – 18.30
marras
27
ke
Seurat
marras 27 @ 18.30 – 19.30
marras
30
la
Joulumyyjäiset
marras 30 @ 15.00 – 20.00
joulu
1
su
Pyhäkoulu kolmessa paikassa @ Linnanmäki P&L Tervakoski; Pohjola M&R Hml; Leppänen J&S Parolannummi
joulu 1 @ 11.30 – 12.00
Kahden puheen seurat
joulu 1 @ 16.00 – 18.00
joulu
3
ti
Siirin joulujuhla
joulu 3 @ 17.00 – 19.30
joulu
6
pe
Seurat ja isänmaallisten laulujen ilta
joulu 6 @ 16.00 – 17.00

Järjestelyvastuussa Juhlaryhmä: HML 3

joulu
7
la
Nähdään taas-kerho
joulu 7 @ 13.00

Joulupuuro ja merkkipäivän viettäjien muistaminen.

joulu
8
su
Pyhäkoulu @ Kiviniemi A&I, Harviala
joulu 8 @ 11.30 – 12.00
Joululauluilta Hausjärven kirkossa @ Hausjärven kirkko
joulu 8 @ 16.00 – 17.30
joulu
11
ke
Seurat
joulu 11 @ 18.30 – 19.30
joulu
13
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
joulu 13 @ 19.00 – 20.30
joulu
14
la
Lapsiparkki
joulu 14 @ 12.00 – 15.00
Nuorten Ilta @ RY
joulu 14 @ 18.00 – 19.00
joulu
15
su
Joulujuhla
joulu 15 @ 16.00 – 17.00

Järjestelyvastuussa juhlaryhmä: HML 1

joulu
22
su
Seurat
joulu 22 @ 16.00 – 17.00
joulu
26
to
Tapaninpäivän seurat
joulu 26 @ 16.00 – 17.00

ei kahvitusta

joulu
29
su
Seurat
joulu 29 @ 16.00 – 17.00
tammi
1
ke
Uudenvuoden päivän seurat
tammi 1 Koko päivä
Seurat
tammi 1 @ 16.00 – 17.00
Seurat
tammi 1 @ 17.30 – 18.30
tammi
5
su
Kahden puheen seurat
tammi 5 @ 16.00 – 17.00
tammi
6
ma
Loppiaisen seurat
tammi 6 Koko päivä
Seurat
tammi 6 @ 16.00 – 17.00
Seurat
tammi 6 @ 17.30 – 18.30
tammi
10
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
tammi 10 @ 19.00 – 20.30
tammi
12
su
Pyhäkoulu rauhanyhdistyksellä
tammi 12 @ 15.15 – 15.45
tammi
13
ma
Päiväkoti, eskariesittely
tammi 13 @ 17.00 – 19.30
Raamattuluokan opettajien kokous @ Raulamo
tammi 13 @ 18.30 – 20.15
tammi
17
pe
Raamattuluokka @ Rauhanyhdistys
tammi 17 @ 19.00 – 20.30
tammi
19
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
tammi 19 @ 11.30 – 12.00
tammi
25
la
Julkaisumyynnin koulutuspäivä @ Ry
tammi 25 @ 11.00 – 17.00
tammi
26
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
tammi 26 @ 11.30 – 12.00
helmi
1
la
Yksityistilaisuus
helmi 1 Koko päivä
helmi
2
su
Pyhäkoulu kolmessa paikassa @ Paikat ilmoitetaan myöhemmin
helmi 2 @ 11.30 – 12.00
helmi
8
la
Seinäjoen ry:n myyjäiset Hämeenlinnassa
helmi 8 @ 16.00 – 21.00
helmi
9
su
Pyhäkoulu rauhanyhdistyksellä
helmi 9 @ 15.15 – 15.45
helmi
16
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
helmi 16 @ 11.30 – 12.00
helmi
18
ti
Siirin pk, taloilta
helmi 18 @ 17.00 – 19.30
helmi
23
su
Pyhäkoulu @ Häkli, Turenki
helmi 23 @ 11.30 – 12.00
maalis
1
su
Pyhäkoulu @ Kenttämies, Renko
maalis 1 @ 11.30 – 12.00
maalis
8
su
Pyhäkoulu rauhanyhdistyksellä
maalis 8 @ 15.15 – 15.45
maalis
15
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
maalis 15 @ 11.30 – 12.00
maalis
22
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
maalis 22 @ 11.30 – 12.00
maalis
29
su
Pyhäkoulu kolmessa paikassa @ Paikat ilmoitetaan myöhemmin
maalis 29 @ 11.30 – 12.00
huhti
5
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
huhti 5 @ 11.30 – 12.00
huhti
12
su
Pyhäkoulu rauhanyhdistyksellä
huhti 12 @ 15.15 – 15.45
huhti
19
su
Pyhäkoulu @ Paikka ilmoitetaan myöhemmin
huhti 19 @ 11.30 – 12.00
touko
3
su
Pyhäkoulu ulkoilun merkeissä @ Mäenpää, Hml
touko 3 @ 11.30 – 12.00